A vénusz légycsapója (Dionaea muscipula) a legismertebb húsevő növény, megannyi horrorfilm népszerű karaktere. Könnyű tarthatósága mellett látványos rovarfogó technikáját (kevesebb, mint 1 másodperc alatt képes összezárni a csapóit) igen kedvelik.
TovábbVÉNUSZ LÉGYCSAPÓJA
Főként a trópusokon nagy számban előforduló ragadozó növények a harmatfüvek. Nagymértékű változatosság jellemzi őket mind méretben, mind pedig alakban. Egy dologban azonban megegyeznek; mindannyiuk ragadós, légypapírszerű csapdával rendelkezik.
TovábbTRÓPUSI HARMATFÜVEK
A harmatfüvek (Drosera) közé tartoznak, ugyanakkor méretük miatt külön kezeljük őket. Nevüket apró termetükről kapták, legfeljebb 1-2 cm-esek. Élőhelyükön sokadmagukkal telepeket képeznek, akár nagy területeket beborítva. Apró színes virágaik rövid életűek, mutatósak.
TovábbTÖRPE HARMATFÜVEK
A harmatfüvek (Drosera) azon csoportja, melyek szélsőséges, hideg éghajlathoz alkalmazkodtak. Az év kedvezőtlen időszakát telelőrügy (hibernákulum) formájában vészelik át. Ennek a képzése még a hideg idő beállta előtt megtörténik, majd átmenti őket a következő évre.
TovábbTÉLÁLLÓ
HARMATFÜVEK
A hízókák (Pinguicula) többsége Mexikóban honos. Általánosan elmondható róluk, hogy alacsony és tömött, tőlevélrózsás növények. Virágaik színe igen változatos, lehet fehér, lila, piros vagy sárga.
TovábbHÍZÓKÁK
Különleges ragadozó növények a rencék (Utricularia). Képviselőik között mind vízi, mind pedig szárazföldi fajokat találunk. A rencék egytől egyik a vízben vagy szárazföldön (talajban) élő parányi szervezetek elejtésére specializálódtak.
TovábbTERRESZTRIS
RENCÉK
Észak-Amerikában honos, különleges ragadozó növények a veremcsapdával rendelkező kürtvirágok (Sarracenia). A csapda fedőlemeze nem csukódik le, csupán az eső általi felhígulástól védi a veremben levő emésztőnedvet.
TovábbKÜRT
VIRÁGOK
A mintegy 176 fajt számláló kancsókák (Nepenthes) fő elterjedési területe DK-Ázsia, Borneó és Szumátra. A fásodó szárú, sok esetben kúszó évelők speciális levélmódosulattal, a jellegzetes kancsó alakú veremcsapdával rendelkeznek.
TovábbKANCSÓKÁK
A különleges megjelenésű ausztrál kancsóka (Cephalotus follicularis) DNy-Ausztráliában előforduló, rizómával rendelkező ragadozó növény. Habár a faj a kancsókákéhoz hasonló veremcsapdákkal rendelkezik, tőlük igen távoli rokonságában áll!
TovábbAUSZTRÁL
KANCSÓKA
Kobraliliom–elgondolkodtató név ez egy növény számára, melyet különleges megjelenésének köszönhet! Az Egyesült Államok nyugati partvidékén lápokban és hegyi lejtőkön fordul elő tengerszinten és onnan fölfelé, egészen 2600 méteres magasságig.
TovábbKOBRA
LILIOM
A ragadozó növények többsége viszonylag rövid idő alatt jól szaporítható magvak által. A biztos siker eléréséhez minél frissebb magvakra és a magvetési útmutatás pontos betartására van szükség!
TovábbMagok
A ragadozó növények eredményes tartása sokszor az ültetőközeg összetételén múlik. Kellő információ hiányában sokan a növényeket általános virágföldbe ültetik; ezt követően rövid időn belül azok elpusztulnak.
TovábbÜltető
közegek
Összeállításainkkal szeretnénk segítséget nyújtani olyan ragadozó növények kiválasztásához, melyek tartása nem ütközik problémába! Emellett a növényhez csomagban kedvezőbb áron juthat hozzá. Saját tapasztalataink alapján állítottuk össze egységcsomagjainkat, a bennük szereplő növények tartása egyszerű.
TovábbEGYSÉG
CSOMAGOK